Petr Kondler

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

   


  

 Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  25.6..2018

Poslední zpráva pro Vás v letošním školním roce.

Děkuji všem za Projektový týden, který jsme si užili a snad jste se i něčemu přiučili a to všechno ve zdraví :-), díky :-)

Zítra nás čeká vysvědčení, výsledky Vašeho celoročního snažení. Známka je jen jedna strana mince, ta druhá je, jací opravdu jste. Takže díky, že jste :-). Budete-li něco potřebovat, promluvit si jen tak, víte, kde mě najdete. Gymnazistům hodně úspěchů v novém působišti.

Opatrujte se, užijte si prázdnin ve zdraví a nasbírejte hodně sil do dalšího školního roku. Díky za krásné dva roky :-) hezký zbytek večera PK

Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  11.6..2018

Velké poděkování všem účastníkům Ozdravného pobytu v Kunčicích. Všichni zdolali Kralický Sněžník, chovali se slušně a nezbývá tedy, než Vás všechny slavnostně předat na druhý stupeň Smile. Byli jste skvělí a díky Vám jsme si to užili všichni ve zdraví a pohodě.

Velké poděkování panu Bruštíkovi  za ochotu a odvoz zavazadel z Kunčic.

Velká gratulace matematikům za parádní výkon v Pythagoriádě  1. místo Ondrovi Nevěřilovi (13b), 4. místo Kvido Šneider (10b), 5. místo Vincent Šmejdíř (9b)

 

 

Co nás ještě čeká do prázdnin... 

 

 JJ Projektový týden-přespání ve stanu 18., 19., 20. 2018, Nad Lihovarem 1, Zábřeh JJ

Pondělí 18.6.- zahájení projektového týdne sraz 7,30 ZŠ Boženy Němcové, Rešovské vodopády-BUS 200,-, jídlo, pití). Návrat kolem 15-16h. Sraz v 19,00 před školou, věci (hygienické potřeby, karimatku, spacák, léky, hrneček na pití, lžíce + co nám maminky nachystají k jídlu ke snídani, večeři, je nás 29J) večer letní kino…

Úterý 19.6.- snídani 8,00, odcházíme v  9,00 hrad Brníčko, návrat kolem 15-16h, večeře-co si nachystáme, to si sníme, koupačka.

Středa 20.6.- návštěva ZŠ Rovensko, oběd ve školní jídelně, návrat ke škole 13-14h. Rozchod domů. Návštěvy rodičů povoleny, buchty či jiné dobroty vítány J Drobné na útratu. 

PS. Vracíme na základnu Nad Lihovarem 1, Zábřeh (cca 15-16h), odcházíme v 9,00h. Kdyby někdo nerozuměl pozvánce nebo se chtěl interně domluvit, volejte.

 čtvrtek 21.6. závěrečné zhodnocení celoroční hry Kralický Sněžník

Pátek 22.6. Kino (60,-)

26.6. Slavnostní rozdávání vysvědčení a ukončení školního roku 2017/18 

 

V těchto dnech odevzdáváme učebnice, balíme, stěhujeme. Prosím o trpělivost, soustředění se na sdělené informace. Někteří zapomněli učebnice, zítra donést. Vybíráme klíče od skříněk, blíží se výměna oken, elektriky a vody. Prosím o včasné donesení peněz na akci kino 60,-, Rešovské vodopády 200,-.

Děkuji za pochopení, hezký zbytek dne PK...

 

Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  18.5..2018

 

 Co nás ještě čeká do konce školního roku: 

23.5. Orientační běh na ZŠ 

28.5. Okresní finále Pythagoriády 2018,  na "KOMÍNĚ",Komenského 9, Šumperk. Zahájení soutěže 8:30 (ukončení 9,45); prezence 8:00- účastní se za 5.A Kvido Šneider, Vincent Šmejdíř, Ondřej Nevěřil

29.5. Focení třídních kolektivů (25,-)

25.5.2018  Zábřežské hry 

31.5.2018 Koncert ZUŠ (20,-)

  4.-8.6.2018 Ozdravný pobyt

18.6.-22.6. Projektový týden ( o přespávání 18.,19.,20. na zahradě Nad Lihovarem 1, Zábřeh, dostanete informaci na lístečku)

26.6. Slavnostní předání vysvědčení a hurá na prázdniny Cool

 

 

Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  4.5..2018

V pondělí 7.5. 2018 nás čeká branné cvičení (svačinu, pití, oblečení do terénu).

V úterý 8.5. státní svátek Den vítězství (1945)- jsme doma, škola je zavřená Undecided, pozor na úrazy a ve středu se uvidíme (nezapomeň na test z M). 

 

Tento týden proběhlo Okrskové finále ve fotbalu McDonalds CUP a chlapci obsadili 4. místo (nepostupové). Děkujeme za reprezentaci Martinovi Glöcknerovi, Honzovi Jarmarovi.  Obrovská gratulace Matyldě Kašparové za 1. místo v celorepublikovém finále v soutěži Mladý moderátor v České Lípě. Matylda nám ukázala na videu svůj výstup, kde jsme mohli vidět úžasnou improvizaci v talk show na téma Pejsek a kočička. Matyldo jsi úžasná Smile, děkujeme. Dále proběhlo přijímací řízení na NG. Gratulace všem, poněvadž přijímačky zvládli všichni. Vyzkoušeli jste si, co dokáže nervozita a něco nového jste se o sobě dozvěděli. To je obrovský přínos i těm, kteří se na NG nedostanou. Netruchlete, že se na NG nedostanete, poněvadž naše škola Vás má ráda Wink.

Děkujeme všem za sběrovou akci, kde jsme konečně uspěli a jsme na bedně a to hned na 2. místo a zisk je skvělý 1500,- do školní kasičky Embarassed. Jen je pro mě zklamání, že někteří nedonesli ani noviny. Jde o kolektivní dílo naší třídy a nepotřebné noviny nebo letáky je schopen do sběru donést každý, popřemýšlejte nad sebou. Papírek k papírku, tuna je za chvilku. 

  

Pro marody a nejen ty:

M- probrali jsme násobení, dělení desetinných čísel číslem přirozeným, písemné i pamětné + slovní úlohy( příští týden bude test)

Vl-  dobrali jsme Vysočina kraj - ( uč se zásadně s mapou), začneme Jihomoravský kraj. Test bude na kraj Vysočina, zkoušet budu Jihočeský kraj+kraj Vysočina

 

Co nás ještě čeká do konce školního roku: 

17.5. Focení třídních kolektivů (25,-)

25.5.2018  Zábřežské hry 

31.5.2018 Koncert ZUŠ (20,-)

 

Ozdravný pobyt 4.-8.6.2018

 Odjezd :

Sraz je u školy 4.6. 2018 v 8,00hod (vlak jede 9,31), naložíme věci a hurá na nádraží. Začínáme obědem, tudíž malá svačinka by neškodila. Komu bývá špatně ve vlaku, ať je připraven na nejhorší a bude nejlepší, to platí i při cestě zpětJ 

Příjezd :

Snad se nám podaří dorazit v pátek 8.6. 2018 do 12,25hod. Děti předáme opět u školy po uskladnění materiálu a vyzvednutí zavazadel 13,00hod.

Prosím, doplňte Váš tel. kontakt na lístek o bezinfekčnosti.

Tel. kontakt Petr Kondler 604101696, Lenka Fréharová 777680048

Vedoucí kurzu – Petr Kondler J

Zdravotník –  Lenka Fréharová J

Pedagogický doprovod- Kateřina Spillerová J Monika Vachutková J 

Platbu  1400 Kč uhraďte do 20.5.2018 buď:

                                                                 a) hotově třídnímu učiteli

                                                                 b) na účet   č.ú. 40028841/0100, VS- 406,

                                                                 zpráva pro příjemce : jméno, příjmení žáka

 18.-22.6. Projektový týden - přespání v přírodě pod stanem

 Všem přeji hezký víkend a užijte si úterní svátek Smile PK 

 

 

 Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  6.4..2018


Tento týden proběhlo Okrasní finále ve florbalu a chlapci vyhráli 1. místo, na tomto krásném výsledku se podíleli Martin Glöckner, Honza Jarmar, Ondra Nejezchleb, Jakub Chmelař, Jakub Fišnar, Robin Novotný. Chlapcům patří velká gratulace a poděkování nejen za krásný výsledek, ale i za chování po celou dobu turnaje. Dále bych chtěl poděkovat Matyldě Kašparové za krásné moderování Dne učitelů, kde přispěla ke krásné atmosféře.

Co nás čeká v příštích týdnech???

Sběr starého papíru 16.-23.4.2018

Přijímací řízení na NG 13.4 a 17.4. 2018

 

 

Pro marody:

M- probrali jsme sčítání, odčítání desetinných čísel, zaokrouhlování desetinných čísel ( příští týden bude test)

Krychle, kvádr (nákres, popis, siť, výpočet povrchu)

Vl-  dobrali jsme Karlovarský kraj - test bude v úterý ( uč se zásadně s mapou), začneme Plzeňský kraj

Začínáme chodit ven pracovat na zahradu, nezapomínej na převlečení, ať nemáš doma zbytečné problémy :-)

 

Venku konečně nastalo jarní počasí, dej si ale pozor, ať neprochladneš. Zdraví především. Odpočiň si aktivně o víkendu a v pondělí se se uvidíme, hezký víkend PK  

 

Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  1.3..2018 

Obrovská gratulace O. Nevěřilovi, Kvidovi Šneiderovi za 3. místo ve školním kole recitační soutěže, dále gratulujeme V. Šmejdířovi, J. Fišnarovi za účast v téže soutěži. Obrovská gratulace patří také Matyldě Kašparové za postup v soutěži Mladý moderátor, kde s vlastním textem uspěla a postoupila do dalšího kola, které proběhne v České Lípě 27.4.2018.

 Projekt Edison Pozor, otevřeno v novém okně.  zítra končí a nás čeká poslední setkání se studenty ze zahraničí. Toto setkání proběhne v TV v 10,00h, zde se budeme seznamovat s jejich kulturou, tradicemi, zvyky.


 Pro marody: Vl- začneme Ústecký kraj, zkoušíme Liberecký, Pardubický, M- Desetinná čísla ( zápis, porovnání, desetinné zlomy, převody des. zlomků na desetinná čísla).

Zítra nás čeká písemka z M-obsah čtverce obdélníku, převody jednotek obsahu.

Chtěl bych Vám popřát krásné Jarní prázdniny. Odpočiň si, něco málo si přečti, sportuj a nezapomeň, že opakování, je matka moudrosti. Nezapomínej také na slušné vychování a bezpečnost svoji i celé své rodiny. Ve zdraví se na Vás 12.3. 2018 bude těšit tř. u. PK

 

Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  23.2.2018 

Děkuji všem za jakoukoli pomoc při chystání školního plesu, maškarního plesu pro děti, dary do tomboly a vůbec za pochopení s chystáním, dalo nám to fušku, ale snad se povedlo a všichni se bavili. Pevně doufám, že nám budete nakloněni i v dalších letech Laughing

 

Obrovská gratulace Nelince Kakrdové za 2. místo ve školním kole Moravský zvoneček, dále gratulujeme Janče Sloukové, Sašovi Zamykalovi za účast v téže soutěži.   

 Pro marody: Vl- začali jsme Liberecký kraj, M- psali jsme test na obsah čtverce obdélníku, převody jednotek obsahu. Marody to čeká po příchodu a aklimatizaci ve škole. Začali jsme desetinná čísla. 

 

 Co nás čeká v příštím týdnu:

Projekt Edison Pozor, otevřeno v novém okně.

V letošním roce se naše škola poprvé zapojila do projektu Edison, který se na Božence uskuteční v týdnu od 26. 2. do 2. 3. 2018.
 Realizace projektu probíhá tak, že do našeho města, na naši báječnou školu přijede 6 zahraničních studentů. Konkrétně budeme moci poznat studenty z Číny a Gruzie a studentky z Indonésie, Ukrajiny a Peru. Studenti se budou po naší škole pohybovat po celý týden a seznamovat nás s jejich kulturou, tradicemi, zvyky, zkrátka se vším, co je pro danou zemi typické a čím je výjimečná, nebo naopak - v čem je stejná jako ta naše. V hodinách nám představí prezentace, které si připravili o svých zemích, ale naučí nás také třeba nějaká slova v jejich rodném jazyce, někteří z nich například i nějaký tanec, písničku nebo hru.
 komunikačním jazykem bude samozřejmě angličtina! Wink
Máme se tedy určitě na co těšit!
Hezký víkend a brzké uzdravení marodům...PK

Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  12.2.2018 

Začíná kolem nás řádit chřipka a přibývá marodů. Dbejte na své zdraví a neprochladněte.

Pro marody: Vl- dokončujeme Pardubický kraj, začneme Liberecký, Ústecký k., M- dělení dvojciferným d., průměrná rychlost, obsah čtverce obdélníku, převody jednotek obsahu.  

 Co nás čeká:  16.6. PLES, 17.2. Maškarní ples ( jste všichni zváni )

Nezapomeň na ranní doučování, konzultace. Máš-li nějaký problém, doraz. Ale rád tě uvidím i bez problému, doraz třeba jen na čaj :-), mějte hezký den, marodům brzké uzdravení a všechny zdravíme :-) PK 

 

 

 Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  28.1.2018

V úterý bude test našich znalostí z M - dělení dvojciferným dělitelem. Zlepšili jste se a to je super. Využij ranních konzultací nebo zapracuj na tom doma sám, ať v út uspěješ...

Pro marody: odpočiň si, jakmile ti bude lépe, čti, M- procvičuj dělení dvojciferným dělitelem, Vl- Středočeský kraj, začali jsme Královehradecký kraj, následuje Pardubický kraj.

Co nás čeká: 

Jdeme do kina 30.1. 2018 platba 60,-

Nezapomeň na Boženku z.s. poplatek 50,-

Blíží se přespání z 31.1.-1.2.2018 ve škole, tentokrát se akce jmenuje ,,Vajíčko" :-). Pozvání s návratkou dostaneš v pondělí.

 

Již se rozjela tzv. dětská hra o ceny (tombola). Každé dítě má nárok na 2 kupony. Pokud někdo nechce, mohou se jeho kupony nabídnout ostatním žákům třídy. Cena jednoho je Kč 25,-

Ke slosování dojde na plese 16.2.2018

PROSÍME O DAR DO tzv. Hry o ceny (TOMBOLY), můžete vše nosit do třídy nebo na sekretariát. Na požádání vydáme doklad a předání daru :-) ..... mnohokrát děkujeme předem Innocent


 

JJ Přespání ve škole – projekt VajíčkoJJ


Ze dne 31.1.(středa) na 1.2.2018 (čtvrtek) přespíme u nás ve škole (ZŠ Boženy Němcové 15, Zábřeh). Sraz 31.1. v 18,30hod před školou. Vezmi si večeři, snídani, svačinu, nezapomeň na pitný režim (čaj ke snídani uvaříme J), hygienické  a psací potřeby, hrnek na čaj, karimatku, spacák, složku na vysvědčení. Čeká nás projekt Vajíčko a vyjde-li čas, je možné si vzít Nerfky :-) …

Je několik možností       a)  přespávám      b) akce se účastním do př. 22h (rodič si pro mě přijde)        c)  akce se neúčastním 

                                                                                                              Hezký zbytek neděle PK 

                                                     

 Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  22.1.2018

Zítra bude opět tréninková zkouška našich znalostí z M - dělení dvojciferným dělitelem. nutno dodat, že se nám zatím moc nedaří. Využij ranních konzultací nebo zapracuj na tom doma sám...

Pro marody: odpočiň si, jakmile ti bude lépe, čti, M- procvičuj dělení dvojciferným dělitelem, Vl- Středočeský kraj, začneme Královehradecký kraj, Pardubický kraj.

Co nás čeká: 

 26.1. 2018  Volba prezidenta ČR 2. kolo :-) - končíme o hodinu dříve 11,35h

Jdeme do kina 30.1. 2018 platba 60,-

Nezapomeň na Boženku z.s. poplatek 50,-

Blíží se přespání z 31.1.-1.2.2018 ve škole, tentokrát se akce jmenuje ,,Od vajíčka" :-). Ještě tento týden dostanete tzv. zvadlo na akci s návratkou, kterou donesete zpět. (KDE?KDY?CO?) 

Již se rozjela tzv. dětská hra o ceny (tombola). Každé dítě má nárok na 2 kupony. Pokud někdo nechce, mohou se jeho kupony nabídnout ostatním žákům třídy. Cena jednoho je Kč 25,-

Ke slosování dojde na plese 16.2.2018

PROSÍME O DAR DO tzv. Hry o ceny (TOMBOLY), můžete vše nosit do třídy nebo na sekretariát. Na požádání vydáme doklad a předání daru :-) ..... mnohokrát děkujeme předem Innocent

přeji hezký zbytek dne PK

 

  Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  9.1.2018

Od pondělí se snažíte opravit si známky, ale nějak se vám nedaří. Zítra máte další šanci test M (čtverec, zlomky, písemné násobení, zaokrouhlování). Ve Vl-budu zkoušet ty, kteří mají známky nerozhodně (II. světová války). Nezapomeň na Dú z M (pamětné dělení) a Dú do vlastivědy (Vzpomínky rodičů na dobu totality). Opravil jsem dnešní test z VL, bohužel nedopadl dobře. Bez přípravy to prostě nepůjde.

Musím konstatovat, že si řada z Vás neplní své školní povinnosti ( zapomínání Dú, ztráta pracovních listů, chybí opravy ve školních sešitech). Připomínám, že jsem téměř každý den v 7h ve škole, kdo má jakýkoliv problém, využijte ranních konzultací. Taktéž připomínám, že mnou nakopírované materiály ti znovu kopírovat nebudu, ztratíš-li si je. Začni být více zodpovědný...

12.-26.1. 2018  Volba prezidenta ČR- končíme o hodinu dříve 11,35h

Jdeme do kina 30.1. 2018 platba 60,-

Nezapomeň na Boženku z.s. poplatek 50,-

PROSÍME O DAR DO TOMBOLY, můžete vše nosit do třídy nebo na sekretariát. Na požádání vydáme doklad a předání daru :-) ..... mnohokrát děkujeme předem Innocent

přeji hezký zbytek večera PK 

 

 

 

 

 

 

 

 Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  5.1.2018

Co nás čeká ještě v lednu: 

Celý příští týden si budete moci opravit známky, buďte tedy připravení.  

Z 31.1.-1.2.2018 se chystá přespání v tělocvičné s doprovodným programem (bližší info se dozvíte včas)

Mějte hezký víkend :-) PK 

 

 Ahoj všemInnocent, kdo čtou info  4.1.2018

1. Informace o školních akcích - Školní ples 16.2.2018 a Maškarní ples 17.2.2018: prodej kuponů á 25 Kč (losované výhry), dary do tomboly, případná pomoc rodičů při organizaci

2. Plán práce: 24.1.2018 uzavření docházky a klasifikace za 1. pololetí, 1.2.2018 předání vysvědčení, 2.2.2018 pololetní prázdniny, 5. - 9.3.2018 jarní prázdniny

3. Boženka z.s. - příspěvek na rok 2018 ve výši 50 Kč/žák

4. Problematika mobilních zařízení

 

5. Prospěch a chování žáků

Hezký zbytek dne PK