Toulky zábřežskou historií 2017

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Ve středu 25. října se v prostorách zábřežského muzea sešli mladí dějepisní nadšenci z místních škol k již 6. ročníku soutěže Toulky zábřežskou historií. Poprvé se zúčastnili i žáci ze ZŠ Postřelmov, takže se klání účastnilo rekordních 10 týmů!
 Hned na úvod na soutěžící čekal fiktivní rozhovor Jana Welzla s Bedřichem Golombkem. Úkoly byly plněny formou vyplňování protokolů, ale také aktivitami přímo v muzeu (poznávačka předmětů, historický videostop či "čichací soutěž"). Soutěžící se již tradičně vypravili i do terénu. Letos je čekala městská hra a z památek morový sloup. Cestou k úspěchu tak nebyly toliko znalosti z učebnic, ale především postřeh, dobrá paměť a týmová spolupráce. A taky znalost okolí města, vždyť Obrázkový místopis byl jednou z těch těžších zkoušek během našeho klání ducha. Soutěž byla napínavá až do úplného konce. Naše týmy z 8.B a 8.C byly po celou dobu soutěže v horní části tabulky, v dramatickém konci pak naprosto drtivý finiš předvedl tým z 8.C ve složení Veronika Balcárková, Natálie Brzobohatá a Denisa Pláničková a děvčata tak získala pro naši "Boženku" vavříny vítězství za celkové 1. místo!!! Na konečném krásném 5. místě pak skončil tým žáků 8.A a 8.B ve složení Růžena Dydjaková, Bára Diblíková a Michal Blažek. Našim reprezentantům tak patří dík za velkého soutěžního ducha, byli skvělí!!!
 

Poděkování od soutěžících a jejich učitelů za pěkné dopoledne s historií pak byla největší odměna za náročnou práci na přípravě soutěže pro nás organizátory, kterými byli správce muzea Karel Jedonek a má maličkost…Wink
 
Tak za rok zase! Jaroslav Vít, preceptor historie