Historiáda 2017

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Již 19. ročník dvoudenního klání týmů mladých historiků z celé republiky pod názvem Historiáda nás opět neminul. Do Bakova nad Jizerou, který tuto soutěž ve dnech 27.-28.4.2017 hostil, odjížděli s mírným optimismem a chutí změřit síly s dalšími 18 týmy z celé naší vlasti.
Loňský tým doznal výrazných změn, jediným zkušeným harcovníkem zůstal Martin Skoček z 8.A. Letos jsme přizvali děvčata, kdy deváťáky zastupovala Katka Vančurová z 9.A a sedmáky Veronika Balcárková ze 7.C. Benjamínkem týmu s opravdu neuvěřitelnou výřečností se stal Honza Pátek ze 6.A.
Na všechny účastníky čekaly dva dny plné dějepisu, ale ne takového běžného ze školních lavic, ale plného akce a týmové práce, protože v této soutěži jednotlivec nic neznamená. Náročný protokol, návštěva jedné z našich nejznámějších památek – zříceniny hradu Bezdězu se soutěží či ročníkové úkoly vyplnily většinu prvního dne. Ten však ještě večer obohatila návštěva místního kostela spojená s barokní hudbou a klasiky jako cyklický provoz, takže týmy končily klání až kolem půl desáté. Druhý den tým čekala dopolední hra v historických kulisách města Bakova či závěrečná zteč. Náročná akce plně prověřila schopnosti týmu, který dosáhl na konečné pěkné 11. místo. Zde je ale také potřeba zmínit, že před námi už byli pouze týmy z nižších gymnázií a jen jedna základní škola, která nás předstihla až v poslední zteči…
Hluboká poklona, moji milý soutěžící, toto umístění je v celorepublikové konkurenci opět výborné! Ale úplně nejdůležitější je fakt, že jste si užili dva krásné dny s dějepisem a výsledek je jen třešničkou na dortu.

Ještě jednou díky za příjemné dny s vámi a dějepisem.           
Jaroslav Vít, doprovázející preceptor historie

P.S.: Kompletní fotogalerii a videoklip z akce najdete v odkazech na kanály na mých školních stránkách (Boženka→Učitelé→Vít→fotogalerie,videogalerie)