Znalostní

ŠKOLNÍ KOLO SOUTĚŽE V ANGLIČTINĚ

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel Mgr. Iva Christodoulou Čtvrtek, 07 Únor 2019 11:43

Minulý týden se jako tradičně na konci ledna konalo školní kolo soutěže v angličtině Žáci soutěžili ve dvou kategoriích – 6. a 7. ročník a 8. a 9. ročník. Nejprve museli projít náročnou písemnou částí testující poslech a porozumění textu, později následovala konverzační část, kdy se všichni zúčastnění představili, popsali obrázek a krátce pohovořili na vylosované téma.
Jazykové schopnosti všech účastníků byly výborné, nejlépe se dařilo Martinu Žandovi ze 6.A  a Daniele Oláhové z 9.C. Tito dva nás také pojedou zastoupit do okresního kola v Šumperku příští týden.
 

Zeměpisná olympiáda - školní

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel Mgr. Blanka Macková Úterý, 29 Leden 2019 08:06

Ve čtvrtek 24. 1. 2019 se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Účastnilo se jí 32 žáků z druhého stupně. Důležité byly nejen získané vědomosti, ale také rychlá orientace v mapách ve školním atlasu. V kategorii A (6. ročníky) se na 1. místě umístil Přemysl Dušánek ze 6.A, v kategorii B (7.ročníky) získal nejvyšší počet bodů Jan Pavlík ze 7.C a v kategorii C (8. a 9. ročníky) zvítězila Barbora Diblíková z 9.A. Listina s podrobnými výsledky visí ve vestibulu školy. 
Nejen vítězům, ale všem účastníkům v soutěži patří velká gratulace!

   

Search it! – okresní kolo

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel Mgr. Iva Christodoulou Pondělí, 28 Leden 2019 09:45

Ve středu 23.1. se trojice žáků Matěj Kubalík, Daniel Bezděk a Ondřej Daniel vydala zkusit štěstí do okresního kola internetové vyhledávací soutěže v angličtině v Šumperku.  Dvacetiminutová procházka ze šumperského nádraží na Střední průmyslovou školu ve velmi mrazivém ránu nás pořádně probrala a kluci pak v příjemném prostředí vyzkoušeli nejen své jazykové schopnosti, ale také odhad pro výběr těch správných internetových vyhledávacích zdrojů.
Výborně se to vše podařilo Danielu Bezděkovi z 9.B, který v konkurenci 26 soupeřů skončil na krásném 4. místě. Moc blahopřejeme Dane!!
   

Search It!

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel Mgr. Iva Christodoulou Úterý, 15 Leden 2019 11:57

Ve čtvrtek 10.1. si osmáci a deváťáci vyzkoušeli vyhledávání informací na Internetu v angličtině ve školním kole soutěže Search it. Otázky byly ze všech možných oblastí a nebyly vůbec jednoduché, k jejich porozumění byla navíc nutná slušná úroveň angličtiny. Na 45 otázek byl k dispozici časový limit 45 minut. Nejlépe si vedli Ondřej Daniel z 8.C a Adam Vepřek z 8.B v kategorii osmých tříd a Daniel Bezděk a Matěj Kubalík z 9.B v kategorii devátých tříd. Tito čtyři žáci nás zastoupí v okresním kole v Šumperku. Držíme palce!

   

Dějepisná olympiáda

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel Mgr. Jan Odehnal Úterý, 04 Prosinec 2018 09:11

Ve středu 28.11. se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. Na prvním místě se s velkým odstupem umístila Klára Indrová ze 7.B. Druhé místo obsadila Bára Diblíková a třetí místo Adam Krňávek, oba z 9.A. Listina s podrobnými výsledky všech účastníků je vyvěšena na síti v červeném pavilonu. Nejen vítězům, ale všem účastníkům olympiády patří velká gratulace! 
   

Strana 1 z 5