Písnička zpívala v Uničově a na Zlaté lyře v Šumperku

Pozor, otevřeno v novém okně. TiskEmail

I letos se Písnička vydala reprezentovat svou školu a Zábřeh na přehlídky sborového zpěvu.
Na rozdíl od loňského roku jsme nejprve vyrazili do Uničova (31. 3. 2017). Zde se jednalo o soutěžní přehlídku, jejímuž dění přihlíží nejčastěji tříčlenná porota. I letos jí předsedal sbormistr a pedagog, pan Tomáš Motýl. 
Letos se nám v obsazení dětí s převahou dětí 1. a 2. tříd v kategorii do 12 let, podařilo vyzpívat obdivuhodné stříbrné pásmo. Pro většinu dětí to byl jejich první zážitek v soutěžním dění! A to si zasloužilo zpříjemnit si den nějakou dobrotou, zakoupenou na uničovském náměstí, kterému dominuje stará budova radnice. Po napínavém vyhlášení výsledků ještě krátký inspirativní pohovor sbormistrů s porotou a spokojeni jedeme domů. 
V Šumperku (1. 4. 2017) nás očekával slunným počasím vyhřátý Klášterní kostel, v jehož zdech se po celý den koná nesoutěžní přehlídka sborů - 47. ročník Zlaté lyry. Jedná se o 5 koncertů, které začínají v 9 hodin a končí až po 18 hodině. Každý posluchač si zde přijde na své. Znovu nás čekala příjemná atmosféra, o kterou se každoročně stará pořadatelský sbor Motýli a také milá a vážená porota složená ze sbormistrů a odborníků na sborový zpěv. V pořadí na třetím koncertu se dětem letos zpívání povedlo, dokonce lépe než v Uničově. Porota nás pochválila a povzbudila. Rozloučili jsme se zpěvem již tradičním -  Stojí hruška.

Dětem patří poděkování a gratulace a také jejich rodičům poděkování za jejich podporu. 
Srdečně zveme rodiče a příznivce sborového zpěvu na naše další zpívání v domácím prostředí: v Zábřeze ve středu 24. 5. V 16 hod v DK bude Zábřežský slavíček.