Zábřežské Hry 2018

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Sedmý ročník ZH se konal v pátek 25. května. Jako obvykle sešlo se 20 týmů v osm hodin ráno před školou, kde byly hry zahájeny. Každý tým dostal svůj sportovní plán dne a pod dohledem dospělé osoby šest sportovců absolvovalo 12 disciplín. Rádi jsme přivítali týmy ze ZŠ Školská a ZŠ Severovýchod, podobně jako týmy ze zábřežského gymnázia a studenty - vodiče.
Hned ráno odjede jeden z týmu na závod na horských kolech, ale během hodiny se k týmu vrátí. K disciplínám, které probíhají u naší školy - hasičská soutěž, horolezecká stěna, in-line brusle, badminton a střelba ze vzduchovky se přidá orientační běh se startem u restaurace Na Hrádku, tenis na kurtech, potom také petanque na plácku před městským úřadem a dojít až na stadion musela družstva kvůli letnímu biatlonu a beach přehazované, seriál disciplín končí v plaveckém areálu v Zábřehu.
Všechny disciplíny vytvoří svá pořadí a ta se sčítají, který tým má na konci nejméně bodů (tzn. nejlepší umístění), ten vyhrává. Letos byl takovým týmem Cuketky aneb zelenina vyhrává ve složení: Bára Pokorná, Lenka Pazderníková, Katka Tempírová, Štěpán Šíp, Dan Němec (vš. 9.B) a Karel Ozorovský (4.C). Na druhém místě skončili hosté ze ZŠ Severovýchod a třetí Gyzáci. Detailní a kompletní výsledky jsou zde:

Děkujeme všem zúčastněným, děkuejem rozhodčím disciplín a děkujeme všem, kteří propůjčili své sportoviště pro konání 7. Zábřežských Her 2018!