ZŠ BN Zábřeh opět vítězná v OB

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Ve středu 10. května se konalo v Teplicích nad Bečvou Krajské finále Přeboru škol v orientačním běhu. Naše družstvo se samozřejmě zúčastnilo, tentokrát v počtu 12 osob. Lázně byly ten den zalité sluncem, natrénováno jsme měli, a tak jsme se na závod těšili.
Před startem jsme rovněž využili tréninkovou mapku, abychom posoudili, jak jsou zmapovány různé porosty. Tratě byly vedeny hlavně v kopcovitém lázeňském parku, část ve smíšeném lese parkového charakteru. A jak to na krajském finále má být, nebyly tyto tratě vůbec jednoduché a kontrol v prostoru bylo hodně. Proto si velice cením toho, že úplně všichni naši borci dohledali všechny správné terčíky, a to i přesto, že někteří nejmladší se závodů zatím pravidelně nezúčastňují.
A také  proto panovala při vyhlášení výsledků na naší straně radost. V jednotlivcích si na stříbrný stupínek vystoupil Pavlík Navrátil (H5). Blízko pod bednou skončili čtvrtý Kvido Šneider (H5) a také pátá Kája Bartášková (D5) a v silně obsazené kategorii H7 Jirka Kroul.  6.místa brali Ája Blažková (D3) a Zdeňka Pazderníková (D5). Tato závodnice měla závod výtečně rozběhnutý, ještě ve 2/3 trati vedla s poměrně slušným náskokem, ale pak přišla hrubá chyba...., nicméně je vidět, že má na to, aby patřila mezi nejlepší.
Poté byly vyhlášeny nejlepší týmy. V kategorii D5H5 suverénně zvítězila ZŠ BN Zábřeh, když pro tým bodovali dvě nejlepší děvčata a dva hoši, tzn. Kája a Zdeňka, Pavlík a Kvido. Další velice slušné výsledky dosáhlo Gymnázium Zábřeh, v jehož týmu většinou byli členové našeho kroužku orientačního běhu, a tak se ve své kategorii propracovali dokonce na druhé místo.

A ještě v květnu nás čeká ještě další kolo Přeboru škol, tentokrát v Šumperku na Tyršáku.