Závody v orientačním běhu se nám povedly

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Ve středu 21.října se uskutečnilo v Šumperku podzimní okresní kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Jak se již stalo tradicí, zúčastnilo se i družstvo naší školy, jehož základ tvoří členové kroužku orientačního běhu.
Vlastní závod proběhl v blízkosti ZŠ na Hlucháku - kontroly byly umístěny v lese, na louce i na přilehlém sídlišti a v areálu školy. Dost nám pomohlo, že ještě v úterý před závodem jsme si byli zatrénovat na mapě v Leštině a tím jsme si zopakovali základní orienťácké návyky. Výsledky jsou tentokrát velmi příznivé, což je potěšitelné zejména proto, že se zúčastnilo rekordních 169 závodníků z 15 škol okresu. S vítězstvím se ze závodů vrátili Maruška Navrátilová, Pavlík Navrátil a Tom Bartášek, na medailovém třetím místě skončila Karolínka Bartášková a těsně pod stupni vítězů skončili také Iveta Šínová a Kvído Šneider (oba 4.místo) a Káťa Štoudková (5.místo). Další členové kroužku bodovali úspěšně v týmech jiných škol, zejména Gymnázia Zábřeh. Celkově jsme byli nejlepší mezi nejmladšími žáky a v kategorii 4. - 5. třída jsme obsadili druhé místo.