Vánoční středa

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Ve středu 21. prosince se celá naše školní družina proměnila ve velkou vánoční dílničku, kde si děti za pomoci vychovatelek a několika žáků 9. třídy mohly vyrobit různé ozdoby na Vánoce. Hřebíčkem zdobily voňavé pomeranče, z ozdobných drátků tvořily stromečky a sněhové vločky, navlékaly korálkové zvonečky, zdobily polystyrénové koule a vyráběly přáníčka. Pokud si pro děti přišli rodiče, zapojili se do činností také, protože jejich děti odmítaly jít domů, dokud si všechny ozdoby nevyrobily. Všem se práce a ozdoby velmi povedly a už se všichni těšili, jak si je vystaví doma.
Po 17.hodině jsme se ale ještě jednou sešli v družince. Čekalo nás totiž přespání ve škole. Ale než jsme ulehli ke spánku, čekala nás večerní procházka rozsvíceným městem, postavili jsme před školou několik sněhuláků – to aby nás hlídali. No a večer v družince jsme ochutnávali vánoční cukroví, zpívali koledy, pouštěli jsme ořechové skořápky se svíčkami, povídali si o vánočních zvycích. Také jsme „bouchli dětské šampaňské“, protože Julča Balcárková měla 10. narozeniny.
Po večerní pohádce jsme zalezli do svých spacáků a probudili jsme se až ráno. To nás ještě čekala typická vánoční snídaně – vánočka s marmeládou a čaj.

Bohužel fotografie k dispozici nemáme, neboť šikovné ruce jedné z děvčátek vymazaly veškerou dokumentaci. Tak snad příští rok.