Halloweenské přespání v ŠD

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Největším kouzlem pro děti je, když mohou zažít něco neobvyklého a nezvyklého. A tím je i například spaní v družince, kterou znají  ráno a odpoledne. Jak jen vypadá škola v noci? Jestlipak v ní přebývá nějaké strašidlo? To mohly zjistit při spaní z 1. na 2. 11.2018.
První listopadový den v podvečer, se totiž děti naší školní družiny 2. a 3. oddělení proměnily v duchy, čarodějnice, kostlivce , upíry a jiná strašidla, která přišla oslavit svůj oblíbený svátek Halloween.
Někdo může namítnout, že v Čechách tento svátek neslavíme. Ale už od 2. třídy se učíme anglicky a měli bychom vědět, jaké tradice se dodržují v anglicky mluvících zemích.
Nejprve jsme tancovali kolem plotny ve školní kuchyňce, kde jsme pekli dýňové dobroty, připravili si večeři v podobě halloweenských sendvičů. Děti také vyráběly lucerničky, prošly si noční školou stezku odvahy, plnily spoustu úkolů a získávaly  pavouky za celovečerní soutěže. Následovala diskotéka plná strašidelných písniček a překvapení. Kolem desáté večerní následovala hygiena a už všude jen byly vidět karimatky, spacáky, deky, polštářky a samozřejmě plno plyšáků a spokojených dětí. A co následovalo ještě? Ve školním rozhlase najednou začal znít nějaký tajemný hlas, který začal číst pohádku, která byla určena všem těm duchům a strašidlům, která ten večer pobývala na našem hradě Boženka. Že by školní strašidlo? To je pořád tajemství.  Ráno jsme posnídali naše buchty a rozprchli se do tříd.
Byl to bezva večer, budeme na něj s úsměvem vzpomínat. Poděkování patří také rodičům, kteří nám upekli strašidelné dobroty a také vám, malým strašidlům, že jste byla fajn.