Jablíčkový týden v ŠD

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Druhý říjnový týden proběhl ve 2. a 3. oddělení naší školní družiny JABLÍČKOVÝ TÝDEN.
Během tohoto týdne jsme kromě získávání informací o našem nejběžnějším ovoci - (chuť , barva, velikost) jablíčka kreslili, tiskali, lepili i o nich zpívali.
Určitě nejzábavnější a nejzajímavější bylo krájení jablíček na sušení, pečení štrůdlu, smažení jablíčkových lívanců a jablíček v těstíčku. Všechno, co jsme si ukuchtili, jsme si také snědli.
Každý den v rámci relaxace po obědě, jsme si přečetli pohádku o jablíčkách, jabloních nebo ježcích. Na konci bylo vždy poučení, které se týkalo charakteru – to rozpoutalo vždy „vášnivý“ rozhovor.
Děti zaujala soutěž s názvem "Mlsný jazýček družiny". Odvážlivci se zavázanýma očima poznávali chuť jablka, mrkve, hrušky švestky a papriky. Většina dětí ovoce po chuti poznala, největším oříškem však bylo poznání švestky a hrušky.
S velkým zaujetím se zapojili do několika soutěží: Tanec ve dvojici s jablkem na čele, Překážková dráha s jablkem na hlavě či rovnováha, Silová soutěž s jablkem mezi koleny.
Celý týden jsme si užili, bylo to moc fajn, proto pro nás odměnou byl páteční odpočinek u animovaných příběhů "Červík Pepík" či  ranní pohádka "Jablíčko se dokoulelo".