Soustředění sboru Písnička

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

... v Domašově nad Bystřicí 10. -12. 2. 2019
Písnička se znovu po roce vydala na soustředění. Letos jsme opustili pro nás již tradiční Moravský Karlov a zkusili prozkoumat okolí a zákoutí skautské základny v Domašově.
V neděli odpoledne se zábřežské nádraží zaplnilo našimi milými zpěváčky, kteří mnozí vypadali jako chodící batůžky. Dostali totiž informaci o důležitosti správného sbalení se tak, aby si každý vše unesl sám. Dětí bylo hojně, spolu s námi totiž jely i děti ze sborečku Slavík. Vlák nás i přes přesedání, které děti zvládly i se zavazadly za pouhých 5 minut, v pořádku a včas dopravil do Domašova. Tam nás uvítala paní Navrátilová, která odvezla nejtěžší zavazadla a my se vydali procházkou ve sněhu k chatě. Prostorná skautská základna se nám nabízela pěkným zázemím pro naše sborové úsilí, protože se zde nacházely dokonce dva větší prostory s klavírem. I my jsme si s sebou vezly dvě paní klavíristky. Po krátkém ubytování jsme se hned pustili do práce a zpívali až do večeře. Nejstarší děvčata nám přichystala seznamovací program pro všechny děti. Některé děti by se seznamovaly nepřetržitě, ale čas pokročil a k usínání nám nakonec krásně bubnoval na okna déšť….
Druhý den nás pan učitel provedl po celé chatě během rozcvičky a dětem ukázal veliký prostor v podkroví, v němž probíhaly střídavě dělené zkoušky po celé dopoledne. Mezi zkouškami mohly děti vyrábět  cokoli, co se nabízelo. Po výborném segedínském guláši a chvilce klidu jsme vyrazili pořádně nepromokavě ustrojeni do od deště zvlhlého zbytku sněhu a pořádně si to venku užili. Paní správcová vytáhla boby a děti závodily a různě divočily dokud se pořádně nezapotily nebo úplně nepromokly. Zbytek programu se odehrával již v chatě. Děti po skupinkách tvořily příběhy o zvířatech a šlo jim to moc pěkně. Po svačince opět zpívání až do večera, který se odehrával opět v režii nejstarších děvčat. Ta dětem nabídla dvě zajímavé hry. V první vítězila náhoda a ve druhé šikovní plnitelé úkolů. Nakonec si všichni nadšeně zatancovali „Just dance“  a už se i rádi odebrali na kutě.
 V úterý po melodickém budíčku s kytarou a s písní What shall we do, po rozcvičce v podkroví a snídani proběhly dvě poslední zkoušky – generálky na následný koncert. Do chaty přijaly pozvání děti z mateřské školky z Domašova. Konečně šlo slyšet a vidět, co jsme se vlastně za těch několik dní naučili a jaký jsme udělali pokrok. I dětičkám ze školky se to moc líbilo. Dostaly od nás i nějaké výrobky a paní učitelky slíbily, že přijdou i příští rok.  Po vydatném obědě jsme sbalili opět vše tak šikovně, že jsme zvládli nejen odchod k vlaku, ale i přesedání v Olomouci v o minutu kratším čase :o) V Zábřeze nás vítali tatínci a maminky, mnozí už rovnou na nástupišti. Dětem i všem, kteří jeli s námi patří velký dík za krásné společně i užitečně strávené chvíle.