Předvánoční zpívání Písničky

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

I letošní rok byl adventní čas plný mnoha vystoupení, které náš sboreček Písnička absolvoval.
Prvně jsme se rozjeli ve čtvrtek 29.11.2018 do Loučné nad Desnou na festival Loučenská vločka. 
Hned ráno nás překvapil první silný mráz. Ale poklidná atmosféra zdejšího festivalu nás krásně rozehřála a opět mile uvedla do nadcházejícího vánočního času. Festival, pořádaný v nádherné prostoře Loučenského zámku nazvané Skleník, letos měl i mezinárodní účast. Na našem koncertu si zazpívalo pět sborů. Pro některé děti to byla jejich první zkušenost se zpěvem na pódiu. Naše zpívání se ostatním líbilo podobně jako se líbilo zpívání ostatních dětí, které jsme měli možnost slyšet, nám. Zazpívali jsme si Písně o zimě i tradiční koledu Aj, dnes v Betlémě. A za doprovodu houslí, violoncella a flétny v podání našich dětí i sólistů píseň Poslouchej, Ježíš přišel k nám. Společně se sborem Slavík, s nímž velmi rádi spolupracujeme, jsme zakončili koncert písní Rozdávejme lásku svou. Po doznění posledních tónů festivalové znělky se děti nadšeně odebraly do pěkné místní školy, kam jsme byli pozváni na oběd. Cestou domů už se děti těšily na další mnohá vystoupení, která nás čekají.
Písničku jste měli možnost slyšet zpívat samozřejmě i v Zábřeze. Nejprve v pátek 7.12. před naší školou na Vánoční Božence a dále také ve čtvrtek 13.12. 2018 na tradiční charitativní akci Adventní zpívání. 
Tato akce se pořádá každý rok ve prospěch Nadace pro transplantaci kostní dřeně a jsme rádi, že můžeme být součástí. Opět se v kulturním domě sešlo plno posluchačů, rodičů i zpěváčků z blízkých mateřských i základních škol, kterých letos bylo rekordně, dokonce ze sedmi sborů. Posluchači si tak mohli odnést krásný zážitek a navíc si koupit něco z vánočních ručně vyrobených výrobků, jejichž výtěžek spolu s dobrovolným vstupným putují právě na Nadaci pro transplantaci kostní dřeně. 
Naše předvánoční zpívání jsme zakončili v mateřské školce Zahradní, v úterý 18.12. V této školce mnoho dětí z našeho sboru „ochutnalo“ sborové zpívání poprvé a děti se sem moc rády vracejí. Společně se sborečkem ze zdejší školky - Zvoneček si děti připravily krátký program pro ostatní malé posluchače. 
Přejeme všem posluchačům a příznivcům sborového zpívání požehnané svátky.