Podzimní sběrová soutěž startuje!

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Ke 100. narozeninám naší republice – přineseme sběrového papíru co nejvíce!
I my, žáci naší školy můžeme přispět k tomuto významnému výročí také tím, že dodáme do našich sběren a zpracovatelských závodů co nejvíce starého papíru k druhotné výrobě užitkových výrobků a tím přispějeme k menší těžbě lesních stromů a k ochraně přírody.
Naše podzimní sběrová soutěž o "Putovní pohár Boženky" již po 18. vás, kolektivy žáků všech tříd, znovu a nadšeně očekává jako "Babiččiny včeličky" s tou největší snůškou starého papíru, za kterou budete, jako každým rokem, odměněni: že vítězná třída obdrží 2.000,- Kč, druhá v pořadí 1.500,- Kč a třetí 1.000,- Kč a všechny další třídy, které nasbírají více jak 1 tunu, obdrží 500,- Kč na přilepšenou, třeba ke školnímu výletu, to už víte. Však v jarní soutěži bylo takových tříd 15! Paráda! Avšak k nynějšímu 100. výročí ČR vyhlašujeme ještě navíc tuto aktivizační soutěž pro třídní kolektivy: Každý den po dobu šestidenní soutěže přinést nejméně 100 kg papíru! To znamená, že váš kolektivní výkon bude podmíněn aktivitou v každém sběrovém dni, i když v celé soutěži nasbíráte několik tun, jako např. v jarní soutěži tyto nejlepší třídy: 5.B - 4.672kg, 5.A - 2.236kg, 3.A - 1.859kg. Které třídě se podaří překonat tyto hodnoty? Radost z vašeho výkonu budeme prožívat všichni s vámi, rodiče i učitelé, protože věříme, že i letos budeme v této soutěži opět tou nejlepší školou v regionu! Úctyhodný školní rekord z jara 2016: 35.707 kg už dva roky odolává. Pokusíme se mu přiblížit, nebo ho překonáme? 
Očekávaný útok na rekord školy započneme v pátek 5. října ráno v 6,30 hod.  a ukončíme ho opět v pátek 12. října v 16 hod Papír, svázaný do balíčků bude vybírán denně v čase 6,30 – 8,00 hod. a pak v pondělí, středu a poslední pátek – odpoledne od 14 – 15,30 hod.
MÍSTO VÝBĚRU: bude, tak jako na jaře, na silnici před správním pavilonem pod okny kanceláří školy. Auta, vozíky a další povozy se sběrem budou k příjezdu i odjezdu využívat kruhového objezdu. Proto žáci přicházející do školy (i z Valové) budou z bezpečnostních důvodů chodit ve dnech sběru do školy po chodníku od kostela sv.Barbory přes park a pak po chodníku přímo ke vchodu do ZŠ. Rodiče, vezoucí děti do školy je vysadí v ul. Zahradní.
Už teď se těšíme na kolony vašich vozíků, aut rodičů a hlavně na vaši každodenní sběrovou aktivitu, jejíž výsledky vám budeme oznamovat na nástěnce u vchodu do školy a školním rozhlasem "Radia Boženka".