Ozdravný pobyt Chorvatsko

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

V první polovině června strávili osmáci ozdravný týden v Chorvatsku. Ubytováni jsme byli v penzionu v krásné vesničce Podaca na Makarské riviéře, kousek od nádherné oblázkové pláže  Na té jsme ale mnoho času netrávili, každý den nás totiž čekal pestrý program spojený s poznáváním okolí.
 První den jsme si prohlédli starou část Podaci, druhý den jsme se prošli do vedlejšího Zaostrogu, kde jsme si užili šlapadla na moři. Třetí den jsme na raftech sjížděli řeku Cetinu, navštívili pevnost v blízkém Omiši a vykoupali se na místní písečné pláži. 
Čtvrtý den nás čekala vyjížďka na lodičkách po řece Neretvě s přestávkou na hry a oběd, kdy nám průvodci ugrilovali ryby přímo vylovené z řeky. Pokračovali jsme do muzea v Naroně, které bylo postaveno přímo nad antickým chrámem z 1. století před našim letopočtem.
Pátý den jsme opět na lodičkách obepluli všech sedm Bačinských jezer a na jednom z nich jsme si vyzkoušeli plavbu na kajacích. 
Počasí bylo celou dobu krásné a slunečné, poslední den se ale ochladilo a začalo pršet, proto jsme se rozhodli zrušit výlet na Plitvická jezera a nahradili jme ho návštěvou skanzenu ve Slunji a procházkou v Záhřebu.
Celý týden byl pro nás zážitkem, na který budeme s radostí vzpomínatSmile