Zábřežský Slavíček 2018

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Kulturní dům v Zábřeze ve středu 16.5. 2018 zaplnilo asi 130 dětí svým zpěvem, včetně našeho sborečku Písnička na společné sborové přehlídce Zábřežský slavíček. Byl to již 17. ročník nesoutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů, kde se  již tradičně objevily všechny sbory MŠ a ZŠ ze Zábřeha.
 Součástí přehlídky letos byl i rozborový seminář s dlouholetým sbormistrem šumperského dětského sboru Tomášem Motýlem. Od něj mohli sbormistři po skončení získat spoustu cenných podnětů, které obohatí či usnadní jejich sborovou práci. Děti si společně na závěr zazpívaly píseň Kočka na okně a dále Žlutá-Nedělní pohoda, kterou mnohé z nich obohatily i žlutým prvkem, včetně sponeček, věnečků a kytiček spojených s Dnem proti rakovině. 
Tímto vystoupením se uzavírá letošní sezóna sborového zpívání pro náš sboreček Písnička a v příštím školním roce se děti mohou opět přihlásit a společně začneme opět pracovat od října.