Pohádková Boženka

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Vážení rodiče, žáci, přátele školy Boženka, 

rádi bychom Vás pozvali do prostoru školní zahrady mezi správním a odborným pavilonem, ve kterém vzniká venkovní galerie. V těchto dnech připravujeme zázemí a s žáky II. stupně dokončujeme výtvory, které bychom Vám chtěli představit ve čtvrtek 26. 4. 2018 v 15:30 na slavnostní vernisáži. Přijměte, prosím, pozvání a přijďte se podívat tento den nebo kterýkoliv další na naši výstavu. 
Současně si Vám dovolujeme představit plánovanou podobu prostoru "galerie", na jejíž realizaci se nám bohužel nepodařilo získat potřebné finance z podaného projektu. 
Aby se nám tuto vizi podařilo naplnit, hledáme sponzory - donátory pro jednotlivé prvky. Podrobnosti naleznete v případě zájmu ve vstupu do školy nebo u ředitele školy. 
Vize:
"Prostor bude sloužit jako relaxační zóna s posezením, esteticky pestrá, reprezentativní, s malými nároky na údržbu, využitelná během výuky, volných hodin, hlavních přestávek, pro pobyt skupinek ze školní družiny i pro rodiče čekající na své děti. Budou zde vytvořeny květinové záhony z cibulových a půdopokryvných rostlin. Plochu prostoru budou dělit "bludišťové" chodníčky vysypané štěpkou a kamínky. Doplněny budou okrasné keře. Nová náplň a zaměření této části zahrady umožní setkávání a prezentaci prací žáků, relaxaci pobytem na čerstvém vzduchu přímo v uzavřeném a bezpečném areálu školy."
Záhony cibulových rostlin
- tulipány, hyacinty, krokusy, lilie, modřenec, okrasný česnek, doplněné o půdopokryvné rostliny – rozchodníky, ajugy, flosy, campanuly
Okrasné keře
- šeřík, hortenzie, zlatice, vajgélie