Přebor okresu Šumperk v orientačním běhu

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Na jarní část Přeboru škol nás vyrazila ze ZŠ BN poměrně početná výprava 19 borců. Počasí bylo nádherné, tratě připravil asi nejlepší současný český závodník Vojta Král a běhalo se v městské zástavbě v okolí ZŠ Šumavská v Šumperku.

Velice si cením toho, že se všem našim závodníkům podařilo najít všechny správné kontroly, takže nikdo nebyl Disk, což je potěšitelné zejména u těch nejmladších začátečníků, kteří zatím neměli žádné zkušenosti.
Na Přeboru se sešla docela solidní konkurence, hlavně v týmu ZŠ Hluchák bylo mnoho ostřílených závodníků z oddílu KSU Šumperk. I přesto jsme získali spoustu medailových i dalších hezkých umístění:

•    v kategorii D5 máme dokonce všechny tři medailistky v pořadí  Kája Bartášková - Káťa Štoudková - Aneta Šimková
•    D7 -vynikajícím způsobem běžela naše jediná zástupkyně v této kategorii Zdeňka Pazderníková, která díky dravému závěru zvítězila
•    v  D9 - skončily 4. Anička Drozdová a 8. Simča Blažková, a to v docela nabité kategorii

mezi hochy tolik medailistů nemáme, ale
•    v kategorii H3 obsadil 3. místo Sam Šváb
•    v H5 - 2. Pavlík Navrátil - 3. Roman Hohn a na šestém místě se shodným časem skončili Kvido Šneider a Ondra Sekanina, když druhý jmenovaný běžel od poslední kontroly o 4 vteřiny rychleji a tím se na Kvida dotáhl
•    v nejpočetněji obsazené kategorii H7 doběhl na 5. místě Jirka Kroul a na 10. místě Adam Greschner