Holocaust - projektový den pro žáky 9.ročníku

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Projektový den se uskutečnil v pátek 27. ledna a byl určen žákům 9. tříd, kteří se s tématikou šoa již seznamovali v hodinách dějepisu. Úvodní hodina splnila úkol motivační, obsahem byla i skupinová práce s pojmy o holocaustu. Poté následoval blok workshopů, ve kterých žáci pracovaly na jednotlivých tématech dle zadání vyučujících a příslušných předmětů (D – Osvětimské album, Aj – Anna Franková, ČJ – Hanin kufřík, M - Čísla). Závěrečná hodina byla věnována reflexi.
Děkuji zúčastněným žákům za vstřícný přístup k tomuto tragickému, a tedy velmi náročnému tématu.
A také moc děkuji za pomoc kolegyním Alžbětě Reliové a Markétě Kroulové a kolegovi Dominiku Kolčavovi, bez kterých by realizace projektu nebyla vůbec možná. Mnoho hodin volného času věnovaných tvorbě náplně workshopů, ale i pomoc při organizaci projektu ukazuje na entuziasmus, kterého je v našem školství jako šafránu.
Domnívám se, že jsme si naším projektovým dnem důstojně připomněli Mezinárodní den památky obětí holocaustu, který připadá právě na 27. leden.
Vyvrcholením našeho vzdělávání o tématu holocaustu bude připravovaná dvoudenní exkurze do Osvětimi a Krakova, která se uskuteční v druhé polovině dubna.                                                            
Jaroslav Vít, vedoucí projektu