VELKÝ SVĚT TECHNIKY V OSTRAVĚ

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Ve čtvrtek 22.12.2016 navštívily děti ŠK a ŠD VELKÝ SVĚT TECHNIKY v Ostravě. Ten je rozdělen do sekcí – Svět civilizace, Svět vědy a objevů, Svět přírody, Divadlo vědy, Kinosál.
Ani tři hodiny pobytu v tomto areálu nám nestačily k tomu, abychom důkladně prozkoumali všechny záhady dopodrobna. Poznali jsme, jak vynálezy ovlivňují náš život, jak můžeme my svým aktivním chováním přispívat k pozitivnímu a negativnímu směřování civilizace, zajímavá byla oblast „NANO a MIKRO“ lékařská technologie.
Vyřádili jsme se v sekci Svět přírody, kde jsme mohli manipulovat s exponáty, vyšplhali jsme na dřevěný strom, lovili ryby pomocí sonaru, zjistili jsme, odkud pochází energie, jak fungují lidské orgány.
Také jsme zhlédli v kinosálu 3D film Cesta do vesmíru, kde jsme nahlédli do nitra Mezinárodní vesmírné stanice. Viděli jsme, jak funguje zemská přitažlivost a jaký je pohled na naši Zemi z kosmu. Zajímavá byla také science show v populárně naučném centru v Divadle vědy, kde „potrhlý vědec“ prof. Hugo Křemík zkoušel ve své laboratoři a nám ukazoval ty nejefektnější chemické pokusy.