Loučenská vločka 2016 s naší Písničkou

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

   Ve čtvrtek 24. 11. 2016 jsme se vydali se sborečkem Písnička už tradičně na přehlídku Loučenská vločka. Bylo nás plno a ještě jsme se posílili o naše kamarády - zpěváky ze Slavíku ze ZŠ Školská. Bylo to pro většinu našich dětí – převážně prvňáčků, první veřejné vystoupení. A jak jsme si to užili?

   Po společné zkoušce se Slavíky na ZŠ Školská, jsme vyrazili autobusem do Loučné nad Desnou, kde nás přivítaly milé tváře pořadatelů – dětí ze sboru Loučňáček v čele s Petrem Lukášem, který nás sem pozval. Je radost jezdit zazpívat si do tak milého prostředí, kde se můžeme cítit jako doma a zpívat bez žádného tlaku (nejde o přehlídku soutěžní). Také děti to pocítily, už se svého vystoupení nemohly dokonce dočkat a pořádně si pak ho užily.
   Zpívali jsme jakožto nejpočetnější sbor totiž na závěr po předchozích čtyřech vystoupeních jiných sborů. Děti tak měly možnost porovnat své výkony a ohodnotit patřičným potleskem to, co se jim líbilo. V našem podání zazněly 4 skladby z cyklu Ten vánoční čas Milana Uherka, lidová Pod kostelíčkem a úprava písně Zima, zima. Poděkování náleží kvalitnímu hudebnímu doprovodu v podání paní klavíristky M. Zajícové, Zdeničky Pazderníkové (les. roh) a Aničky Ondruchové a T. Skálové (příčné flétny) a K. Ozorovské (zvonkohra). Za své zpívání děti dostaly sladkou odměnu a velkou radost měly hlavně z gumové natahovací růžové „vločky“.Na závěr ještě slibovaná skladbička společná – Veselé vánoční hody, kterou celý sál zvládl dokonce dvouhlasně.
   Děti se po zpěvu pěkně posilnily na výborném obědě ve zdejší škole. Pak už jen krátká procházka ke hřišti, odkud se dětem ani nechtělo a hurá domů.
Všem zpěváčkům děkuji a těším se na společné další tradiční zpívání v době adventní.

14. 12. zpívání pro děti z MŠ Zahradní
19. 12. od 16 hodin v DK Zábřeh Adventní zpívání (charitativní koncert)
20. 12. před naší školou zazpíváme v rámci vánočních trhů Vánoční Boženka