Projekt Edison

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

V letošním roce se naše škola poprvé zapojila do projektu Edison, který se na Božence uskuteční v týdnu od 26. 2. do 2. 3. 2018.
Ptáte se – Co je to za projekt? Oč v něm jde? Bude pro nás zajímavý?
Takže:
Realizace projektu probíhá tak, že do našeho města, na naši báječnou školu přijede 6 zahraničních studentů. Konkrétně budeme moci poznat studenty z Číny a Gruzie a studentky z Indonésie, Ukrajiny a Peru. Studenti se budou po naší škole pohybovat po celý týden a seznamovat nás s jejich kulturou, tradicemi, zvyky, zkrátka se vším, co je pro danou zemi typické a čím je výjimečná, nebo naopak - v čem je stejná jako ta naše. V hodinách nám představí prezentace, které si připravili o svých zemích, ale naučí nás také třeba nějaká slova v jejich rodném jazyce, někteří z nich například i nějaký tanec, písničku nebo hru. A abych nezapomněla – komunikačním jazykem bude samozřejmě angličtina! Wink
Máme se tedy určitě na co těšit!
A co je cílem projektu? Jak se píše na stránkách organizace AIESEC, studentské organizace, která projekt pořádá:
Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.
Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.