Beseda o Sibiři

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Pondělní (22. 1. 2018) hodina ruštiny v 9. B proběhla tento týden netradičně. Pozvání do hodiny přijala studentka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Jitka Focherová, která loni studovala pět měsíců v Rusku.
 Pro žáky si připravila pěknou prezentaci fotografií, kterou doprovodila poutavým vypravováním o životě v sibiřském městě Tomsk. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací z historie, architektury, ale i způsobu života lidí v tomto městě.  Po Transsibiřské magistrále se přesunuli k perle Sibiře –  jezeru Bajkal. Žáky zaujaly snímky okolní přírody, flóry,  fauny i „hlavního“ města ostrova Olchon – Chužiru.
Sladká odměna čekala na ty žáky, kteří správně odpověděli na kvízové otázky a vybavili si alespoň pár nových slovíček. Z besedy si také odnesli poznatek, že s dobrými studijními  výsledky a s finanční pomocí univerzitního fondu, ČR a Ruské federace lze pokrýt veškeré studijní náklady, procestovat a poznat kus světa. A hlavně – zážitky a zdokonalení v ústním i písemném projevu v ruštině jim  už nikdo nevezme.