Písnička soutěžila v Ostravě

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

V sobotu 9. 12. 2017 se náš Sboreček Písnička spolu s kamarády ze Slavíku vydal reprezentovat  školu i  naše město na soutěžní přehlídku ve sborovém zpěvu Vánoční akordy do Ostravy.
http://www.vanocniakordy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=182&Itemid=56
Cesta vlakem utekla velmi rychle, po krátkém přejezdu místní dopravou jsme se ocitli na náměstí v blízkosti KD Akord, v němž se soutěž konala. Tam nás po příchodu čekal nejen frmol a kolotoč zkoušek, ale i plný kulturní dům dalších stovek zpěváků. Soutěž probíhala ve třech kategoriích. Naše děti soutěžily v kategorii A sborů ve věku 6-9 let. V ní nám konkurovalo dalších 8 sborových těles z různých částí ČR. Soutěž sledovala odborná porota, která nejen vyhodnotila naše zpívání, ale také stihla pohovořit se sbormistry a udělit jim cenné rady pro jejich další práci.
Po našem soutěžním vystoupení nervozita již opadla a my využily čas ještě pro nahrání některých našich písní v nahrávacím studiu. Za odměnu také došlo k nasycení hladových bříšek a dětem byla dopřána vynikající pizza. Dole, ve velkém sále se konalo po té vyhlášení výsledků. Atmosféra byla napjatá, každý sbor netrpělivě očekával svůj výsledek. Pro děti to byla jejich první soutěžní zkušenost. Naše dětičky si odnesly vynikající stříbrné pásmo, za něž jim patří obrovská pochvala a poděkování! Zvlášť ještě také rodičům za jejich podporu. A pak už jen za velkého nadšení a jásání vlakem domů. A že si tu cestu děti užily! 
Další Adventní zpívání, tentokrát u nás v Zábřeze, proběhlo v pondělí 18.12. v KD.